26 Haziran 2009 Cuma

Ne çok iş var Kim yapacak ki :)


Taşınma zamanı yaklaşıyor. Incık cıncık bir sürü şey var toplanacak.

Bu işlerin nasıl kolay yapıldığını bulmak lazım.


Ev, taşınılacak nasıl olsa diye sallanıyor. Temizlik hak getire.


Taşınacağımız evin tadilatı var. Mutfak ve banyoların siparişini verdik. Oturma odası ise şimdilik askıda. En pahalı oturma odası tuttu biz de onu erteledik. Yerleştikten sonra da olsa olur dedik. Şimdiki salonumuz baya küçük yeni evin ki ise baya geniş. Bu mobilyalar oraya yetmeyecek. Kalabalığı sevmiyorum ama çok boş da olmasın. İkili bir kanepe alalım diyorum. Ama o da sonra :) Bir de tv ünitesi gibi birşey yaptırabiliriz sonra sonra :) Taşınalım da hayırlısıyla.


--------*---------*----------


Oğluşumun hala bir uyku düzeni yok. Düzensizlik de bir düzendir filan diyemiycem. Bu uyku sorununu oğlan ve sorun büyümeden çözmek lazım.

Gece geç yatırıyoruz. 10,5-11 gibi başlıyor uykuya hazırlığımız. 11,5-12 yi buluyor uykuya dalması. Eskiden emzirdikten sonra beşiğinde uyumaya devam ederdi. Şimdi yarım saat içinde uyanabiliyor. Kucağımıza alıp pışpışlamamız gerekiyor. Sonra 4,5 5 gibi uyanıyor. Genelde gaz çıkarmak için uyanıyor. Eğer tam uyanmışsa emzirmek gerekiyor tekrar uykuya dalması için. Sonraki uyanması 7de de olabiliyor 8de de 9da da.


İlkgünlerde düzenimiz olsun istemiştim ama sarılık meselesi düzen filan bırakmadı. Bir de 2,5 3 ay kadar uzayınca hiç düzenimiz olmadı. Ama artık vaktidir. Blogları, kitapları okumaya devam ediyorum biran evvel icraata geçmek lazım.


Son ikigündür öksürmeye başladı. Havalar çok sıcak, çok terliyor. Evde sadece atletle duruyor. Gene de özellikle emerken boncuk boncuk terliyor. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Ter bezi kullanmalı mıyım? Alıştırmıyim diyorum ama bu arada hasta da olmasın miniğim. Oturmadığımız bir odanın camını açıyorum oturduğumuz oda da ona gelmeyecek şekilde vantilatörü çalıştırıyorum. Gene de etkileniyor mu acaba!!!!??!

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...