1 Ekim 2012 Pazartesi

Geçip giden uuuu..


Son zamanlarda günler öyle yoğun ve dolayısıyla öyle hızlı geçiyor ki oturup da şuraya iki satır not düşemedim.

Malum minik kreşe gidiyor. Akşam üzeri işten gelince eskisinden daha koşturmacalı geçiyor zira yarın sabah erken kalkacak bir delikanlı var.
İşten gel mıncıkla, ye, yala, yut. Sonra yemek hazırlıkları. Yemeği harala gürele ye. Kitap oku diye tutturmazsa ne ala. Yoksa araya bir de kitap sıkıştır. (Kitap okutması çok hoşuma gitse de hızlandırılmış programda can sıkıcı olabiliyor.) Ertesi güne hazırlık babında önce kendi giyisilerimi hazırlayıp diğer odaya alıyorum ki zat-ı alileri sabah erkenden uyanıp da rahatsız olmasınlar. O uyuduktan sonra da onun giyisilerini ve çantasına koyacağımız yedekleri hazırlıyorum. Yatak odasındaki işim bitince beyfendi odaya pijamalarını giymiş olarak teşrif ediyorlar. Tuvalete götürme, pijamalarını giydirme işini babası üstlendi son zamanlarda. Ama arada giyinmeden yanıma fırladığı da oluyor :) Anne giydirsin..
4 yaşına kadar bizim odada olacak Ömer'cik. 4 yaşından sonra kendi odasına transfer etmeyi planlıyoruz ve umuyoruz. Şuanda bizim yatağa bitişik kocaman bir 'abi' yatağında yatıyor.

Geçen gün kreşten ben aldım kendilerini. Öğretmeniyle de çok kısa konuşma imkanım oldu. 'Özgür ruhlu bir çocuk', dedi. 'Hikaye dinlemeyi çok seviyor. Ne zaman hikaye okuycam desem ilk o geliyor' dedi. 'Suyla oynamaya bayılıyor. Ne zaman göremesem musluğa kafamı çeviriyorum, orda oluyor' dedi. 'Şiddet uygulayan bir çocuk değil. Hatta ona birisi şiddet gösterse bile sadece sesini yükseltiyor' dedi.
Yani oğlum kreşte başka evde başka değilmiş :)) Şiddet konusunda kendini savunmayı öğrensin istiyorum. Ama sanırım kendisi bu konuyu diplomatik yollardan halletmek taraftarı.

5 tane kız kardeş hayali var. Hepsine nasıl bakacağımız konusunda parlak fikirleri var. O anne yatağına 5 kız nasıl sığar onu çözmeye çalışıyor daha ziyade. En son 'bir tane daha böyle anne baba yatağı almamız gerekecek' diyerek o konuyu da halleti sanırım. Zaten gerisi de teferruattı :)

Böyle işte sevgili günlük. İki haftasonudur da misafirlerimiz vardı. Araya bir de doğum günü sığdırdık. Eşime doğum günü süprizim bu yıl kısırlı, börekli bir menü ve ardından da kalp pasta oldu.

3 yorum:

Nilhan - Küçük Mucizem dedi ki...

Mutlu yıllar.

5 kızkardeş süpermiş.

zssm dedi ki...

beraber nice nice mutlu yıllar nasip olsun size...
pasta çok güzel görünüyor...

sirinanne dedi ki...

Nilhan ve zssm 'Teşekkürler'

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...